راهنمای رزرو هتل (از طریق اینترنت)

راهنمای رزرو هتل

راهنمای رزرو هتل: با توجه به سوال ها ی خیلی زیادی که در مورد رزرو هتل می شد دیدم بد نیست که یه راهنمای کلی بنویسم. بقیه هم می تونید تکمیلش کنید.

خوب همین اول خیلی پر رنگ بگم که:

1- برای رزرو اینترنتی هتل شما نیاز به کارت اعتباری بین المللی دارید. 

اما حتی اگر امکان رزرو اینترنی هم نداشته باشید. با داشتن تجاربی که اینجا به اشتراک می زاریم. می تونید حداقل هتل پیشنهادی آژانس مسافرتی رو چک کنید. و ببینید کجا دارید می رید یا دیگه چه انتخاب هایی هست.

2-نکاتی که من اینجا می گم؛ بیشتر برای اقامت در هتل هست. اگه هتل آپارتمان می خواهید (که آشپزخانه داشته باشه، که بخصوص در مورد سفر با بچه ها خیلی انتخاب خوبی هستش) یه مقداری قضیه فرق می کنه و باید نکات بیشتری رو در نظر داشت.

3-اگه می خواهید دانشجویی سفر کنید و تو هاستل ها شب رو صبح کنید هم که فکر کنم دیگه نیازی به اطلاعات من نداشته باشید و خودتون راهش رو بلدید.

سایت های رزرو هتل

………

سایت های زیادی هستند که خدمات سرچ و معرفی هتل رو انجام می دن مثل :

booking.com

ebooking.com

hotels.com

ما همیشه از طریق بوکینگ دات کام رزرو می کنیم. اما در اصل قضیه همشون مثل همن. هر کسی با یکیش تجربه بهتری داره و فکر می کنه اون از همه بهتره!

نکات کلیدی

حالا یه آموزش گام به گام:

 1- خوب خیلی خوبه که شما یه حساب کاربری داشته باشید. تاریخچه رزرو هاتون رو براتون حفظ می کنه و به مرور که بیشتر و بیشتر سفر کنید این حساب هم پربارتر می شه.

 

2- حتی الامکان زود اقدام کنید. در مورد تابستان که فصل اوج سفرهای توریستی هستش حداقل چهار، پنج ماه قبل از سفر هتل رو نهایی کنید. چون هر چه به تابستان نزدیک بشید تعداد انتخاب ها کمتر و قیمت ها بالاتر خواهد بود.

برای مثال من اینجا با یه فاصله زمانی یک ماهه برای پاریس سرچ کردم و می بینید که نزدیک ۷۰ درصد اتاق ها پر شده.

راهنمای رزرو هتل3- ما همیشه اینجا سرچ رو به هتل های سه و چهار ستاره محدود می کنیم. این مورد خوب البته خیلی بستگی داره که به کجا دارید سفر می کنید. در مرکز اروپا کیفیت هتل ها خیلی خوبه پس اگه زیاد سخت گیر نیستید می تونید دو ستاره ها رو هم نگه دارید.

راهنمای رزرو هتل

4- حال می تونید سرچ رو با محدود کردن میانگین نظرات مسافران قبلی باز هم محدودتر کنید. من اینجا خواستم که فقط میانگین بالای ۸ از ۱۰ رو نشونم بده. در مراحل بعد اگه نتیجه مورد نظرتون حاصل نشد، یا قیمت ها خیلی بالا بود البته می تونید سرچ رو بازتر کنید.

راهنمای رزرو هتل

5- حالا هتل های موجود رو بر اساس قیمت از ارزان ترین به گرون ترین مرتب کنید. این سایت خوبیش اینه که حتی می تونید بر اساس قیمت اتاق دو نفره سرچ رو مرتب کنید.

قیمت شهر به شهر بسته به زمان سفر و میزان توریستی بودن و البته شرایط کشورها متفاوته. در مرکز اروپا قیمت متوسط رو شبی حدود ۶۰ تا ۱۰۰ یورو برای یه اتاق دو نفره مرتب و تمیز در نظر بگیرید. تو شهرهای خاص مثل ونیز قیمت می تونه تا دوبرابر هم بالا بره. هتل های لوکس هم که خوب البته می تونه خیلی گرون تر باشه.

راهنمای رزرو هتل

البته که اولین انتخابی که می بینید پایین ترین قیمت رو داره و امتیازش هم بالای ۸ هستش اما هنوز چند تا فوت کوزه گری دیگه مونده:

6- خیلی مهمه که تعداد نظرات کاربران رو چک کنید. هتلی که از ۱۰ تا بازدید ۸ گرفته زیاد قابل اعتماد نیست اما هتلی که از ۲۰۰-۳۰۰ تا بازدید ۸ گرفته یعنی حتما کارش خوبه.

7- نکته بعدی اینه که حتما نظرات کاربران رو برای هر هتلی که تا اینجا انتخاب کردید بخونید. این نظرات کاربران بهترین شناخت رو به شما از واقعیت های بد و خوب هتل می ده. حتما اگه جاش بد باشه یا دسترسیش سخت باشه یا تمیز نباشه یا صبحانش خوب نباشه چیزی در موردش می خونید.

8- نکات دیگه ای که مهمه اینه که ببینید تو قیمت پیشنهادی چه خدماتی شامل شده. صبحونه داره یا نه. امکان کنسل کردن رزرویشن بدون کسر هزینه هست یا نه. چون معمولا این انتخاب هم هست که یه کم ارزون ترین بگیرید اما قابل کنسل کردن نباشه. و یه چیز دیگه که خیلی مهمه اینه که بعضی هتل ها و سایت های رزرو هتل پولش رو همون موقع ازتون کم می کنند. البته بوکینگ دات کام معمولا این طوری نیست و شما موقع اقامت هزینه رو در هتل پرداخت می کنید.

9- نهایتا مطمئن شید که جای هتل مناسبه، که طبعا اگه موارد بالا رو در نظر گرفته باشید این مورد خود بخود کاور شده. دسترسیش رو با وسائل نقلیه عمومی چک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *