دریاچه شورمست بهشتی دراین نزدیکی

دریاچه شورمست

آیا شما هم دریاچه شورمست را دیده اید؟

این دریاچه که با آب و هوای مست کننده خود، در شهرستان سواد کوه قرار دارد.  وسعت این دریاچه 15 هزار متر مربع و با عمق حداکثر ۶ متر است و  در جنوب استان مازندران قرار دارد.  جنگل اطراف آن از درختان کهنسال و بلند قامت توسکا پوشیده شده است. امکانات توریستی آن عبارتند از قایق، پدالو، اسکی روی آب و اقامتگاه ساده به‌ همراه سرویس بهداشتی.قابل ذکر است که در اطراف دریاچه راه خاکی ماشین روی هست که در بعضی جاهای آن هم امکان پارک وسیله نقلیه وجود دارد. منطقه کنار دریاچه عمدتا از مناطق جنگلی پوشیده شده است.  در حین بازدید از دریاچه شورمست می توانید از پل ورسک(  که از شاهکارهای مهندسی و پل سازی جهان می باشد)، آبشار زیبای ورسک،دورنمای جنگلهای انبوه توسک بازدید نمود و به پیاده روی در تنگه ورسک پرداخت و در دریاچه قایق سواری نمود. دریاچه در تمام فصول زیبایی‌های بسیاری دارد لذا زمان مناسب برای برای دیدن این دریاچه تمام فصول سال است.

دریاچه شورمست
دریاچه شورمست

چنانچه از تهران از جاده فیروزکوه به سمت قائمشهر حرکت کنید، حدود 65 کیلومتر بعد از فیروزکوه و گذشتن از کنار پل ورسک به شهر پل سفید می‌رسید. در مرکز شهر مسیر آسفالتی به سمت روستای شورمست می‌رود. با ورود به این مسیر و عبور از پل کوچک ابتدای آن و طی مسیر تقریبی پنج کیلومتر به دوراهی می‌رسید که مسیر سمت راست به روستای شورمست و مسیر سمت چپ به دریاچه شورمست می‌رسد.

دریاچه شورمست
دریاچه شورمست

 برنامه سفر به دریاچه را می توانید به این ترتیب بچینید که از فیروزکوه ،به سمت ورسک بروید سپس به تماشای پل قدیمی ورسک و آبشار ورسک بروید. حوالی ظهر به طرف دریاچه شورمست حرکت کنید. پس از رسیدن کنار دریاچه، از مسیر دریاچه تا دشت بالای آن پباده‌روی کنید. پس از ناهار، گشت‌و‌گذار و پیاده‌روی اطراف دریاچه شورمست سرگرم‌کننده خواهد بود. درجه سختی این مکان 4 از 10 است. در این گردش به کفش کوه پیمایی، آب آشامیدنی، بادگیر و لباس گرم، زیر انداز، چراغ قوه و غذای کافی نیاز دارید. می توانید  می توانید در اطراف دریاچه کمپی به پا کنید و شبی متفاوت را زیر نور ستاره ها بگذرانید. فکرش را بکنید صبح را با صدای آب از خواب برخیزید و طلوع آفتاب را در طبیعتی زیبا به تماشا بنشینید.

دریاچه شورمست
دریاچه شورمست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *