زیبا ترین ابشار لرستان، آبشار بیشه

آبشار بیشه لرستان

بی دلیل نیست که آبشارهای لرستان ، پای ثابت جاذبه های گردشگری لرستان هستن ، زیبایی منحصر به فرد این آبشار ها به علت وجود دو ویژگی مهم زاگرس نشین بودن و آب های جاری ، هر گردشگری رو وسوسه می کنه که به سمت این آبشار های چشم نواز بره. دورود لرستان ، از نعمت وجود آبشاری بهره مند شده که یکی از زیباترین آبشارهاست، “آبشار بیشه” .آبشاری با پوشش مخملی اطرافش ، درختان انبوه بلوط ، آب و هوایی مطبوع و با موسیقی گوشنواز شرشر آب از ارتفاع 48 متری ، حتما برای گذروندن ساعاتی پر خاطره مناسبه .  آبی که از دل کوه های زاگرس سرازیر میشه ، به علت پوشش گیاهی سر راهش که ناشی از وجود رطوبت مناسب برای رشدشونه ، چنان آهنگ خوشی مینوازه ، که حتی ساعت ها گوش دادنش خسته کننده نیست.

درباره آبشار بیشه

فاصله آبشار بیشه  تا شهر خرم‌آباد حدودا ۶۵ کیلومتره . این آبشار در کنار راه آهن تهران – خوزستان و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار گرفته ، جوریکه مسافرای این مسیر ، وقتی از روی پل مشرف به آبشار میگذرن ، از دیدن آبشار بیشه لذت میبرن .ارتفاع آبشاربیشه  ۴۸ متر تا نقطه برخورد با زمینه و تا وصل شدن به رودخانه سزار ۱۰متره  و عرض تاج آبشار هم به 20 متر میرسه.در بالای آبشار، روبروی ایستگاه چشمه‌های پر آب زیادی دیده میشه  که از دل کوه می‌جوشند و زمزمه  اونها با صدای قطار تلفیقی از طیبایی و صلابته .

در پائین ایستگاه و در دل درختان بلند جویبارهای صاف و زلالی وجود داره ه از پس این آب شفاف ، سنگریزه های کف جویبار ها رو میشه دید،اقامتگاه‌های بومگردی چوبی و زیبائی هم در اختیار گردشگران قرار داده شده ، تا جایی برای استراحت سیاحت گزاران بیشه فراهم شده باشه . علاوه بر اقامتگاه های بومگردی ، کنار ایستگاه فضایی برای مسافران در نظر گرفته شده که برای کمپ زدن فضای مناسبیه .

مسیر دسترسی آبشار بیشه

مسیر دسترسی به آبشار بیشه از طریق راه آسفالته از خرم‌آباد بطول ۶۵ کیلومتر و کنار ایستگاه قطار زیر پل راه آهن می‌گذره و برای رسیدن به اون  باید حدود چند صد متری پیاده روی کرد تا به آبشار رسید و از شهرستان دورود تا بیشه با قطار در حدود ۳۰ دقیقه طول میبره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *